راهنمای خرید اینترنتی لگو

کاربر پیام کالا کاربر پیام کالا
9 بازدید
لگو نینجا ساخت (PINBA) کد (0212E)

راهنمای خرید اینترنتی لگو

معنی اسباب بازی فکری لگو خوب جور کردن یا به زبان خودمانی خوب جفت کردن است. دفتر اصلی این شرکت در شهر بیلوند کشور دانمارک است. آجر ها  و قطعات لگو را میتوان بسادگی به هم متصل کرد و از هم جدا نمود. نام دانمارکی این محصول LEGO است. این اسم از ترکیب دو کلمه leg godt  ساخته شده است. این دو کلمه یعنی خوب جفت کردن . لگو از قطعات کوچک پلاستیکی یا کائوچویی تشکیل شده است. با اتصال این قطعات به هم میتوان اجسام ساده ای مثل قطار کشتی اتومبیل خانه و اشکال پیچیده تری مثل ماشین‌های دارای جعبه‌دنده، موتور و سیستم‌های پنوماتیک ساخت .

در این متن از سری متون مجله اینترنتی پیام کالا میخواهیم با توضیح انواع لگو و مشخصات آنها راهنمای خرید آنها را بصورت اینترنتی به شما عزیزان ارائه کنیم.

اگر قصد خرید اینترنتی یا حضوری لگو را دارید میتوانید تا پایان این متن ما را همراهی کنید …

 

لگو نینجا ساخت (PINBA) کد (0212E) طرح B

لگو نینجا ساخت (PINBA) کد (0212E) طرح B

 

تاریخچه لگو

محصول اصلی اولیه شرکت لگو که الگوی اولیه لگوی مدرن محسوب می‌شوند، در سال ۱۹۴۹ به بازار عرضه شد. اما اولکرک کریستینسن نجار اهل بیلوند دانمارک اولین بار در سال ۱۹۳۲ ساخت اسباب‌بازی‌ های چوبی را شروع کرد و در سال ۱۹۳۴ شرکت خود را با نام تجاری (خوب بازی کردن) راه اندازی کرد.

مدیر بعدی کمپانی لگو پسر کریستینسن بود که در سال 1954 کار خود را آغاز کرد. مدیر جدید کمپانی لگو هنگام صحبت با یک مشتری به پتانسیل های زیاد این محصول پی برد. او فهمید که  فقط باید نقص بزرگ آن برطرف گردد؛ زیرا توانایی قفل کردن آن‌ها محدود بوده و چند منظوره هم نبودند. در سال ۱۹۵۸ اولین نمونه‌های مدرن لگو به بازار عرضه شد.

شاید از شنیدن این عدد شوکه شوید اما لگو در هر ثانیه ۱۱۴۰ قطعه می‌سازد که سالانه حدود ۳۶ میلیارد قطعه می‌شود.

یکی از جالبترین نکات در اسباب بازی لگو این است که قطعاتی که برای ساخت یک شی به هم متصل شدند میتوانند دوباره از هم جدا شوند و برای ساخت جسمی دیگر استفاده شوند. لگو (lego group) یک شرکت خصوصی در دانمارک است که محصول مهم آن آجرهای رنگی هستند که به هم متصل شده و امروزه با نام لگو شناخته می‌شوند. در واقع لگو شامل آجرهای رنگی با قابلیت اتصال به یکدیگر است که با راه‌های مختلفی مونتاژ می‌شوند و همراه آن چرخ‌دنده‌ها و مینی‌فیگورهای دیگر نیز ارائه می‌گردد.

‌ویژگی‌های لگو

برای مقایسه ویژگی های لگو با سایر اسباب بازی ها در این بخش نگاهی به ویژگی های خلاقانه این محصول میکنیم. در ادامه به مهارت‌هایی که در جریان انجام این بازی می‌توان انتظار داشت، ‌پرداخته می‌شود.

تنوع در بازی لگو حد و مرز ندارد و از جهت دیگر محدودیت در این بازی وجود ندارد. کودکان و افراد بزرگسال میتوانند با استفاده از خلاقیت خود بارها و بارها قطعات را از هم جدا کنند و محصولات و اشیای جدید بسازند. نکته جالب توجه با استفاده از ۶ قطعه لگو ۴*۲ می‌توان ۴۱۵٫۱۰۳٫۷۶۵ ترکیب متنوع ساخت!!!

بازی لگو محدودیت سنی ندارد. امروزه این بازی در سایر صنعت‌ها، مهندسی‌ها و تحقیقات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و همانطور که اشاره شد برای تمام گروه‌های سنی ساخته شده است. به منظور ساخت سازه‌های پیچیده‌تر باید مهارت‌های جدید در انسان شکل‌ بگیرند. اسباب بازی های لگو استاندارد دقت و کیفیت بسیار بالایی در ساخت قطعات خود دارند. حتی در صورت ساخته شدن دو قطعه بازی به فاصله زمانی ۱۰ سال، باز هم به راحتی به هم متصل می‌شوند. علاوه بر این نوع اتصال به گونه‌ای است که به آسانی از هم جدا می‌شوند در حالی که سازه خراب نخواهد شد.

اثرات لگو بر روی کودکان و بزرگسالان

اثر اصلی لگو ایجاد شادی در کودکان و بزرگسالان است. این فقط یکی از اثرات مهم و قابل توجه لگو است. امروزه تقریبا در همه خانه ها لگو وجود دارد. کاربرد لگو فقط برای سرگرمی نیست و میتوان از آن درس های زیادی یاد گرفت . کودکان با استفاده از لگو سازه های مختلفی میسازند.

بازی لگو باعث آشنایی بچه ها با مفاهیم ابتدایی ریاضیات و منطق فضایی تعیین الگو و اندازه اجسام میشود. همچنین لگو امکان تصویرسازی ذهنی پیاده سازی و مونتاژ را به کودکان میدهد.

با استفاده از لگو کودکان بدون اینکه بدانند در حال یادگیری هستند و مفاهیم عملیات اصلی ریاضی را می آموزند. نکات دیگر استفاده از این اسباب بازی مفاهیم وزن تعادل بعد سوم و … است. توانایی تفکر در کودک با انتخاب بلوک‌ها و ترسیم استراتژی برای ساخت در ذهنش افزایش می‌یابد؛ در این صورت طبقه‌بندی اجسام و برنامه‌ریزی برای انجام کار را فرا می‌گیرد. این اسباب‌بازی موجب افزایش خلاقیت کودک شده و او میتواند با قدرت خلاقیت خود به ساخت اشیا بپردازد.

اسباب بازی لگو و سایر بازی های ساختنی احتمالا به اندازه بازی های کامپیوتری جذاب نیستند اما نقات قوت زیر را دارند:

توانایی حل مسأله

هماهنگی میان دست و چشم

ظرفیت تفکر متفاوت

توانایی‌های اجتماعی و زبانی

لگو شخصیت هارلی کوتین ( Harley Quteen) (MASK) کد (D2371)

 

کودکان میتوانند با استفاده از لگو محیطی برای ساخت فضای دلخواه بازی خود بسازند. در تحقیقی که روی ۵۱ کودک پیش دبستانی انجام شد، نشان داد کودکانی که ساختارهای پیچیده‌تر و حرفه‌ای‌تری می‌سازند، توانایی درک فضایی آن‌ها بیشتر است؛ زیرا کودک هنگام بازی با این نوع اسباب‌بازی‌ها تشویق می‌شود تا ارتباط‌های فضایی را تست کند و در ذهنش اجسام را بچرخاند. بازی لگو ارتباط زیادی با یادگیری ریاضی هم دارد؛ تحقیقات نشان داده کودکانی که در پیش دبستانی بازی‌های پیچیده‌تری انجام می‌دهند، در دبیرستان در دروس ریاضی عملکرد بهتری دارند.

 

مسایل به دونوع دسته بندی میشوند :

1- آنهایی که تنها یک پاسخ درست دارند.

2- آنهایی که میتوانند چندین جواب داشته باشند.

لگو جزء دسته بندی دوم هستند.کودکان قادر هستند بلوک‌های بازی را به صورت‌های متفاوت روی هم قرار دهد. به همین دلیل لگو موجب افزایش خلاقیت آنها شده و او می‌تواند مسائل چند راه‌حلی را بهتر حل کند. لگو تنها مخصوص کودکان نیست و بزرگسالان هم از این اسباب بازی استفاده میکنند مثلا مهندسان ماکت میسازند تا بتوانند برای سوالات خود پاسخ مناسب پیدا کنند و ایده های خود را آزمایش کنند.

 

هوش فضایی: این بازی به تفکر سه بعدی کمک می‌کند و در تقویت هوش فضایی نیز مؤثر است. صاحبان این برند با برطرف کردن نقص اصلی قطعات آن، تونایی اتصال قطعات به هم را توسعه دادند. برای ساخت و رسیدن به تخیلات، تفکر سه بعدی از جمله مهارت‌های بی‌چون و چرای این بازی به شمار می‌رود.

 

هوش منطقی: یکی از موارد ساخت این بازی‌ها پرورش چهار حوزه ریاضیات، مهندسی، فناوری و علوم است که با نام STEM شناخته می‌شوند. در پرورش آن‌ها توانایی حل مسئله، تجزیه و تحلیل، دستکاری اطلاعات مکانی و سایر مهارت‌های مرتبط با هوش منطقی دخالت دارند.

 

خلاقیت: با افزایش قابلیت‌های این محصول، تصور ساخت هر آنچه که در ذهن فرد می‌گذرد، او را وارد دنیای بی‌انتهایی می‌کند که در آن برای سانسور تخیلات و خلاقیت کودکان محدودیتی وجود ندارد. در واقع هدف ساخت لگو ایجاد فرهنگ جدیدی از مفهوم خلاقیت بوده است که در شکل‌گیری این امر تنوع رنگ‌ها، اندازه‌ها، قطعات جانبی (مینی فیگورها) و … تأثیرگذار بوده‌اند.

 

افزایش اعتماد به نفس: اعتماد به نفس بیش‌تر در کودک به کمک مهارت‌های زیادی به دست می‌آید که هنگام بازی و ساخت یک دنیای جدید توسط لگوها تعداد قابل توجهی از این مهارت‌ها به چالش کشیده می‌شوند:

 

توانایی تخریب و ساخت مجدد

پرورش تفکر به صورت سازمان‌دهی شده

رشد و هماهنگی مهارت‌های بدنی و حرکتی عضلات ریز

پرورش قدرت بیان و داستان‌سازی

و  …

مهارت‌های ارتباطی: امکان همکاری هنگام ساخت، کسب تفکر نقادانه، پرورش قدرت بیان و درک بیش‌تر مفاهیم به وسیله بازی با سازه‌ها همه در رشد مهارت‌های ارتباطی کودکان و همچنین در مفاهیم احساسات و چگونگی برقراری ارتباط مؤثر با دیگران تأثیرگذار می‌باشند.

 

لگو جنگ ستارگان (STAR WARS) (ساخت LOHO) کد (SX130-3) (قطعات 56)

 

لگو به کودکان می‌آموزد که سه ‌بعدی فکر کنند و در یادگیری زبان دوم به آن‌ها کمک می‌کند.

لگو موجب رشد مهارت حل مسأله، برنامه‌ریزی و سازماندهی در کودک می‌شود.

لگو تقویت مهارت‌های ارتباطی و طرز تفکر نقادانه را به همراه دارد.

با کمک لگو کودک خلاق و خوش‌فکر بار می‌آید.

لگو به کودک اصول مکانیک را یاد می‌دهد و زمینه رشد و هماهنگی مهارت‌های بدنی و ارتباطات فضایی را فراهم می‌کند.

 

هنگام بازی تصورات و تخیلات کودک تحریک می‌گردد.

 

با استفاده از یک تصویر نمایشی و خانه‌ای ساخته شده با لگوها می‌توان مفاهیمی مانند «جلو»، «عقب»، «زیر»، «روی»، «داخل»، «خارج»‌ را به کودکان آموزش داد. دستوراتی ساده مانند «عروسک یا سرباز را در جلوی خانه بگذار» یا «آن‌ها را پشت خانه قرار بده»‌ کودک را به یادگیری این مفاهیم تشویق می‌کند.

 

لگو و توانایی سخن گویی :

لگو موجب پرورش قدرت بیان و داستان‌سازی می‌شود؛ بچه ها با شروع ساختن لگو، داستان‌سازی می‌کند، لغات جدید یاد می‌گیرد و جمله‌ می‌سازد، در نتیجه قدرت بیان آنها پرورش پیدا می‌کند.

لگو و افزایش بهره وری :

کودک با لگو چیزی می‌سازد، آن را مشاهده می‌کند و هر وقت دوست داشته باشد بدون ترس و واهمه آن را خراب می‌کند. او در ساخت و خراب کردن لگو آزادی عمل دارد، بنابراین احساس خستگی نمی‌کند.

لگو و هندسه :

کودک می‌تواند با بعضی از لگوها اشکال هندسی بسازد و به این وسیله به مفاهیم هندسی پی ببرد.

لگو و یادگیری رنگ ها :

چون لگوها در رنگ‌های مختلفی تهیه شده‌اند، می‌توان از آن‌ها در شناسایی و آموزش رنگ‌ها به کودکان کمک گرفت.

لگو و افزایش اعتماد به نفس :

وقتی کودک با اتصال قطعات به هم چیزی می‌سازد، احساس غرور و پیروزی می‌کند که این امر در افزایش اعتماد به نفس او بسیار مؤثر می‌باشد.

لگو و مهندسی :

کودک با اتصال قطعات و خراب کردن آن‌ها با مفاهیم تجزیه و ترکیب اجسام بیشتر آشنا می‌شود.

لگو و تنوع :

نکته حائز اهمیت در لگو این است که یادگیری و کار کودک تکراری و خسته‌کننده نیست، زیرا کودکهر بار می‌تواند با مهره‌های لگو شکل جدیدی بسازد.

لگو و محدودیت سنی :

همه کودکان می‌توانند از این اسباب‌بازی به تناسب سن و هوش استفاده کنند؛ کودک باهوش می‌تواند یک ساختمان پیچیده بسازد، در حالی که کودکی با بهره هوشی پایین‌تر ممکن است با قرار دادن چند قطعه لگو روی هم برج یا ساختمان ساده درست کند.

 

چنانچه کودک پایش را به طور ناگهانی روی لگو بگذارد، به آسانی نمی‌شکند و خراب نمی‌شود.

کودک از طریق بازی با لگوها کثیف نمی‌شود؛ به همین دلیل والدین کودکان را به این گونه بازی‌ها تشویق می‌کنند.

 

استفاده از لگو در مهد کودک ها :

موجب افزایش هماهنگی چشم و دست می‌شود.

کمک به درک هندسه و ریاضی می‌کند.

به کودک تجسم خلاق را یاد می‌دهد.

شرکت های سازنده لگو ها

 

برند های مختلف لگو :

شرکت هاي مختلفي در زمينه توليد و عرضه لگو ها ، فعال هستند.  لگو، انلایت، کوبی، بافرزندان، دکول، مازون، تامی، نینجا، درنا پلاست، اس وای، ژی استار، لگال لگو، کاراکتر بیلدینگ و … از مشهورترين برند هاي اين زمينه هستند.

 

هرکدام از اين شرکت ها توانسته است با ارائه محصولاتي، نظر بخشي از مشتريان را به خود جلب کند. محصولات اين برند ها، از کيفيت مطلوبي برخوردارند و هم اکنون در بازار به به وفور يافت مي شوند.

 

قيمت لگو :

عوامل مختلفي نظير نوع لگو، شرکت سازنده، تعداد تکه ها، مواد سازنده و …در تعيين قيمت این وسایل موثرند.  شرکت هاي سازنده اين محصولات، آن ها را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند و به طور کلي قيمت اين محصول در پیام کالا از 5 هزار تومان تا 3 میلیون تومان است.

 

يکي از مهم ترين نکاتي که در خريد هر محصول لازم است به آن توجه داشته باشيد، تعيين ميزان بودجه است. اینکار به شما کمک مي کند تا از ميان محصولات متنوع موجود در بازار، سريع تر محصول مناسب خود را انتخاب کنيد.

 

 

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

8359+ محصولات
9609+ سفارشات تکمیل شده
2116+ کاربران
1253+ مطالب وبلاگ

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

logo-samandehi
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت